Radioklub OK1KOK
  • Titulní
  • Zprávy
  • Sponzoři
  • Mirek
    • Sháním
    • Nabízím
  • Seznam článků
  • OK0F
  • Test

Zprávy a novinky

technická přestávka

Základní údaje
Napsal Mirek OK1UVU
Zveřejněno: 7. červen 2021

O víkendu jsme jeli Mikrovlnný závod a Memoriál OM3AU ( bývalý Východoslovenský ) ale pouze 2m. V pásmu 70 cm jsem neslyšel ani jednu stanici. V sobotu velké atmosferické rušení v pásmu 2m.

4.7. opět SAQ

Základní údaje
Napsal Mirek OK1UVU
Zveřejněno: 7. červen 2021

bližší na www.alexander.n.se

závada OK0BBF

Základní údaje
Napsal Mirek OK1UVU
Zveřejněno: 4. červen 2021

4.6. přestal jít převaděč OK0BBF.  Dle záznamu vypl mezi půlnocí a jednou hodinou. Vypadá to, že poruchu způsobila patrně  vosa, která se nachází u optočlenů. Hmyz mohl svodem způsobit zvýšení napětí, tak zdroj patrně vypl svoji přepěťovou ochranou. Dál se chová opět normálně, ale přesto jej David vyměnil a vzal na pozorování. Záložní aku byl vybitý.

 

Králický Sněžník

Základní údaje
Napsal Mirek OK1UVU
Zveřejněno: 3. červen 2021

změna na OK0BBF

Základní údaje
Napsal Mirek OK1UVU
Zveřejněno: 3. červen 2021

Ze včerejšího záznamu jsem se dozvěděl podstatné novinky o převaděči OK0BBF. Seznámím vás se změnami a, je plný výkon převaděče b, povolený analogový SQ. Chodí bezvadně, nemá to chybu, jak si můžete poslechnout a přesvědčit se na převaděči samém. Pro porovnání by to chtělo, abyste jako uživatelé vyzkoušeli i minimální výkony na pevných anténách, aby bylo srovnání s vyšším místem na stožáru Vodáren a novými anténami převaděče. Ideální je přepínat výkony s uvedením hodnoty. Po přemístění převaděče to samé, ať můžeme porovnat změnu pokrytí, citlivost, eventuelně rušení. Na zvukovém záznamu máte signál od Davida s pár uW. http://leteckaposta.cz/672051995


Dne 03.06.2021 v 6:22 Miroslav Štangler napsal(a):
> Dobrý signál.  (Ještě kdyby Evžen dával značku nebo nekomentoval.)
> Chceš dát záznam na stránky s povoleným SQ a 10 W ?

No zatím je to čistý a citlivost není vůbec ovlivněna výkonem vysílače,
jestli tam je 1,5 nebo 10W. Ještě bych mohl porovnat s výkonem tuším se
150mW, co tam můžu nastavit. Je vidět, že izolace 86 + 40 dB duplexeru +
dutiny je dobrá.

Klidně to na web napiš. Analogový SQ je povolený pro signály S3 a výkon
je tedy 10W, ale uvidíme..

Evžena nekomentuji. On to odůvodnil, že nevěděl, že to jsem já. Mě se
taky při nastavování nechce furt vysvětlovat, že tam dělám zrovna
úpravy. Navíc jsou na výstupu slyšet potvrzovací kódy dvojitého pípnutí,
ale oni to asi nevědí. Musel bych je to po patnácti letech provozu naučit :)

Měj se..

Strana 46 z 124

  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50

Nejčtenější

  • radioamatér co nepije
  • Marek OK2VVD Silent Key
  • radioamatéři přečtěte si
  • 1.subregionál
  • úmyslné rušení

Počet online čtenářů

Právě přítomno: 74  hostů a žádný člen