Skip to main content

Zprávy a novinky

  • Mirek OK1UVU

ve středu na Sucháku

Ve středu, 4.3. navečer, opět jedeme se Slávou OK1SPL na Moon kontest. Tedy Sláva. Já se podívám co je s převaděčem OK0MF. Pokud se mi jej podaří rozchodit, budu QRV crosband. Na OK0F vysílat a poslouchat na OK0MF, nebo obráceně. Nemám zařízení na 50 MHz, pouze předělanou VR 22 vlastní konstrukce a tu brát nebudu. Sláva jako vždy bude na 145,500 + -  do původních směrovek OK0F. Jsou fixsně na západ, nebo na kolineárku a/2 také od OK0F, nedávno jsem ji používal na Rx straně. Budu rád pokud budete jak na OK0F, tak i na OK0MF asi od 19 hodin a samosebou od 20. hodiny na direktu u Slávy.

Pokračování : Po příjezdu nahoru jsem Slávovi nachystal antény na Moon kontest, ve kterém si vedl skvěle. 44 QSO, zatím jeho rekord a to zdaleka nevyužil celkový čas trvání závodu,  ostatně je to tak pokaždé. Nejvzácnější je patrně QSO na Boubín. Čtverec JN68 je jelmi vzácný a vlastně z několika desítek km čtverečních našeho území jezdí pouze jedna stanice. Velmi mě to potěší když ji udělám v PA. Blahopřejme Slávovi.

U převaděče OK0MF byla mrtvá TX Motorola. Po jejím nastartování se zdálo být vše OK. Jirka OK1UKY byl slyšet na vstupní Motorole i na 10 W, jeho výstup Tx ale neslyšel. Při vysílání, které jsem prováděl přes připojený mikrofon se chovala normálně. Při měření 12 W a PSV 1 : 2,0. Zatím jsem nechal anténu Tesla GP, kde TRCVR dával 15 W a PSV bylo 1 : 1,3.  Jiné stanice se pokusů nezúčastnily. Možná vada může být v přenosu mezi Rx a Tx Motorolou. Budu-li mít čas během 1.subregionálu 7. a 8. března, tak se ještě na to podívám.